Міський голова Сергій Доля хоче подолати корупцію та політичні клани в Малині

 

14 квітня 2006 р. у Малині було обрано міського голову Сергія Долю. 20% малинчан забезпечили йому перемогу, яку не змогли здобути 7 Інших кандидатів. Відтоді життя міста стало докорінно змінюватися, що не давало спокою деяким місцевим олігархам. Вони ініціювали конфлікт з Долею, за головування якого Малин значно покращив соціально-економічну ситуацію.

 

Мій пріоритет — захист інтересів громади, а не партій

 

— Сергію Олексійовичу, які Ваші ключові досягнення на посаді Малинського міського голови?

 

— Зауважу, що ці досягнення стали реальними за рахунок сумлінної роботи команди людей. Останні два роки Малин займає 1-2 місце обласного рейтингу соціально-економічного розвитку серед 28 населених пунктів. Торік міський бюджет було перевиконано на 1 млн. 200 грн., про що раніше ніколи не йшлося. Нарешті завершується будівництво 9-поверхового будинку біля заводу «Прожектор». 11 років там нічого не робилося, а ми зрушили довгобуд з місця. Безкоштовно буде передано місту з цього будинку 26 квартир, які розподілятимуться між «черговиками». Капітально заасфальтували дві вулиці, встановили сучасний дитячий майданчик у центрі Малина. Також у двох дитячих садочках зробили індивідуальне опалення. Наразі повним ходом здійснюється реформування житлово-комунального господарства, яке орієнтується на енергозберігаючі технології. За рахунок цього вдасться в кілька разів, здешевити тарифи за комунальні послуги. Належна увага приділяється нашій лікарні. Поки ми почали з пологового відділення, де встановлені склопакети, облаштували палату спеціально для учасників Великої Вітчизняної війни. Слід наголосити, що міська влада всіляко сприяє громадським ініціативам. Так, при міському голові створена рада ветеранів, а ще громадська організація «Міська варта», яка підтримує правопорядок в місті.

 

— Чи проводиться робота з молоддю? Як міська влада виховує майбутні покоління?

 

— Це один із пріоритетних напрямків моєї роботи. Як би пафосно не звучав вираз «патріотичне виховання», переконаний, без нього не може жити жодне суспільство. Тому за моєї ініціативи школярі Малина їздили у Житомир на день відкритих дверей 95-ої аеромобільної бригади тау музей Сергія Корольова, у Київський музей Великої Вітчизняної війни. Додам щодо культурної сфери. Двічі до нас в місто приїздили відомі всеукраїнські оперні співаки.

 

— Ходять чутки, що Ви значно більше часу знаходитеся не в Малині, а в Києві. Висловлюються сумніви щодо Вашого малинського коріння.

 

— Коли людина приходить до влади, про неї одразу з'являється багато міфів. Я усе своє свідоме життя провів у рідному Малині. Тут мешкають мої батьки, тут поховані дід і бабуся. Після закінчення Малинської середньої школи №2 вступив до Рязанського вищого повітряно-десантного училища, що в Росії. Під час усіх відпусток на службі перебував у Малині. Коли певний час працював у києві, постійно приїздив сюди. Наразі живу разом з батьками: Олексієм Лукичем та Надією Павлівною. А ці брудні чутки свідчать лише про сплановану проти мене інформаційну війну через партійні ЗМІ.

 

У владі мають працювати фахівці, а не політики

 

— З чим пов'язане таке ставлення?

 

— Моїм основним пріоритетом в роботі є захист інтересів громади, а не конкретних політичних сил. Діяльність міської ради була налаштована не на вирішення актуальних питань, а відстоювання позицій місцевих олігархів. Коли ж мені вдалося викрити ряд корупційних схем, почалася ледь не війна. Скажімо, були виявлені грубі порушення щодо розподілу коштів на ремонт доріг, коли не вказувалися навіть назви вулиць. З повною відповідальністю заявляю, що у міській владі мають працювати насамперед фахівці, а не політики. Цей підхід викликав неабиякий спротив. Я прекрасно усвідомлюю, що прорахунки виконкому — це і мої прорахунки. При цьому виконком формувався за політичними квотами, як, власне, і обіймання посад заступників міського голови, за винятком першого заступника. Але в той же час більшість мешканців міста віддали голоси за мою програму, яка сьогодні не виконується через боротьбу за владу між партіями. Я переконаний, що міський голова и4 повинен належати до жодної політичної сили. Інтереси громади, України мають бути вищими за інтереси політиків.

 

— Це передувало тому, що депутати під тиском імперативного мандату висловили Вам недовіру?

 

— Вважаю, що цей сценарій розроблявся у кабінетах конкретних партійних лідерів в Малині. Наприклад, «Наша Україна» орендує офіс в центрі міста за 2,99 грн. за кв. м. це ринкова ціна? Звичайно, ні. Торік закінчилася угода про оренду і відповідно треба оголошувати конкурс. До мене приїздили представники «Нашої України» і пропонували усе залагодити без конкурсу. Я висловився проти цього, бо це суперечить закону. Натомість мені відповіли; «Будемо воювати, щоб Вас усунути». Чинився тиск, щоб я звільнив головного лікаря нашої лікарні, призначав «своїх» керівниками комунальних структур. Знову ж таки я не пішов проти малинської громади.

 

У 2006 і 2007 рр. звіт міського голови рада визнала задовільним. Тому на цьому тлі протистояння виглядає дещо абсурдним.

 

— Чи лунали погрози з приводу Вашої принциповості?

 

— Вночі телефонували моїм рідним і погрожували, що ім буде непереливки, якщо я не буду виконувати деякі вказівки, які, на мою думку, суперечать не те що інтересам малинчан, а й навіть здоровому глузду. Також надсилали листи з вигаданим компроматом, щоб розсварити мою родину. Просто диву даєшся, наскільки низько готові впасти місцеві політики, коли хочуть добитися влади.

 

— Фактично півроку (з лютого по вересень 2008 р. — ред.) Малин був без міського голови. Чи вирішувалися питання міста за таких умов?

 

— Ні, й найближчим часом будуть намагання й далі воювати з вітряками. Адже Київський апеляційний адміністративний суд 5 вересня оскаржив рішення міської ради щодо висловлення Малинському міському голові недовіри. Але депутати не виконали закон на сесії 9, 11, 24 вересня, щоб скасувати своє попереднє рішення, і знову порушують питання про недовіру. Тому не треба говорити про беззаконня у своїх промовах, коли самі депутати цьому сприяють.

 

Просто смішно, коли 9 вересня закривають двері мого кабінету і забирають ключі, щоб не пустити мене. А потім кажуть, що бояться, аби хтось не підклав мені наркотики чи хабаря. Цікаво, якими принципами, якщо вони є, керуються люди, які займаються такими провокаціями?

 

— Правда, що існує розпорядження Малинського міського голови про ініціювання дострокових виборів до Малинської міської ради?

 

— 25 вересня цього року я підписав розпорядження про ініціювання дострокового припинення повноважень Малинської міської ради. Наголошую, що самостійно я не можу цього робити, бо остаточне рішення приймає Верховна Рада. Цим документом я показав свій намір припинити в міськраді політичну корупцію, яка тісно пов’язана з фінансовою. Я знаю, як подолати корупцію, бо був підполковником контррозвідки на посаді начальника групи по боротьбі з корупцією та контрабандою.

 

— Що Ви маєте на увазі, говорячи про політичну корупцію?

 

— Згідно ст. 49 Закону «Про місцеве самоврядування», депутати, які пропустили більше половини пленарних засідань ради або комісій, до яких входять, мають бути відкликаними. Хіба «Наша Україна» зважиться на це по відношенню до свого керівника фракції Гавриленка, який пропустив 4 із 9 засідань, або до Лариси Єнько, яка пропустила 8 з 11 торік? Таких депутатів багато, які не дуже сумлінно ставляться до обов'язків народних обранців.

 

— Як, на Ваш погляд, можна уникнути чвар на рівні місцевого самоврядування?

 

— З власного досвіду і зі слів багатьох людей знаю, що Україна зараз не готова до панування політичних партій та ще й із закритими списками. Адже тоді не зрозуміло, хто саме несе відповідальність за ту чи іншу роботу. Не можна, щоб партії були в опозиції до програми міського голови якого обрали більшість виборців. Отже, партії дискредитують себе і своїх лідерів на національному рівні, якими б достойними вони не були.

 

Посада міського голови для мене — не мета, а засіб, за допомогою якого намагаюся вирішити проблеми міста, задовольнити потреби та інтереси громади. Міський голова — всенародно обраний, а депутати міськради на сьогодні не народні обранці, а всього лише партійні представники. Діяльність більшості представників політичних партій в міськраді носить, на жаль, характер особистих інтересів, а не громади і держави в цілому. Малинчанам необхідна законність, а не політика свавілля деяких депутатів. Малин — для малинчан, а не для політиків.

Розмову вела Олена Собчук,

«Субота».