Ініціативи міськвиконкому розбилися об риф депутатської незгоди

 

Минулого четверга депутатський корпус міськради зібрався на чергову, 37-му, сесію міської ради. Напевно, із наміром не лише розглянути сім питань порядку денного, а й прийняти по них рішення. Однак плідної роботи не вийшло. Переважну більшість питань було відхилено і відправлено на доопрацювання.

 

Своєрідною розминкою стало обговорення питання про внесення змін до міського бюджету на 2008 рік. Зокрема, не задовольнила сесія прохання керівництва ЖРЕПу щодо отримання компенсації за одержані в кредит будівельні матеріали на суму понад 32 тисячі гривень з причини несплати в повному обсязі орендної плати приватним підприємцем Ярошенком. Правда, дали «добро» на перекидку 14 тисяч гривень коштів, виділених на фінансування будівельних робіт в ЗОШ №5, для продовження будівельно-монтажних робіт нової котельні у дитсадку «Калинонька».

 

Затим підійшли до розгляду земельних питань. Хвилю емоцій у залі викликав проект рішення про продаж двох земельних ділянок — зокрема, ТОВ «БудМакс» по вулиці Толстого, 2 площею 0,1904 га для виробничого використання та приватному підприємцю по вулиці Кривенчука, 1а загальною площею 0,0110 га для комерційного використання. Названі ділянки пропонувалось продати за попередньою вартістю 21,2 гривні за квадратний метр. Така постановка питання депутатів обурила. Звідки така ціна, говорилося, адже не так давно продали земельну ділянку з розрахунку 38 гривень за «квадрат». Чіткої відповіді на депутатські запитання не прозвучало, а відтак рішення відхилили.

 

Ще однією невдалою спробою «форсування» депутатських «редутів» стала пропозиція затвердити порядок відчуження нерухомого майна комунальної власності. Озвучив внесене в порядок денний питання заступник міського голови Василь Буткевич, котрий намагався переконати депутатів у необхідності прийняття рішення. Казав, що мова йде про затвердження не переліку об'єктів (до речі, до запропонованого для продажу переліку об'єктів було включено три діючих продуктових магазини, кафе «Брама», приміщення банно-прального комбінату, пилораму тощо), а, на чому неодноразово наголошував Буткевич, тільки Положення — як регуляторний акт. Однак депутат висловлювали свою думку.

 

Депутат Шостак вніс пропозицію не голосувати за таке рішення, позаяк до складеного переліку включено чимало ліквідних об'єктів, ціна на які у новому році, безумовно, зросте. Микола Гордієнко нагадав, що перед тим, як складати список об'єктів для продажу, потрібно було згадати про прийнятий у свій час перелік майна, яке не підлягає продажу. З таким підходом до справи, зауважив Гордієнко, за кілька років можна спродати усе майно комунальної власності громади. Василь Буткевич не стримався і назвав депутатський корпус «осиним гніздом».

 

«Осине гніздо» в черговий раз проігнорувало ініціативи міськвиконкому. Хоча й було прийнято ряд позитивних рішень. Зокрема, депутати «дали добро» на продовження контракту з директором комунального підприємства Юрієм Желєзним, звільнили від сплати держмита комунальні підприємства за судовими позовами до громадян-боржників.

 

Остання сесія нинішнього року стала підсумковою і показовою не лише для депутатів, а й для громадськості міста. Неконструктивна робота міськвиконкому та його керманичів, відсутність порозуміння між його представниками та депутатським корпусом, чвари та розбірки в стінах міськради призвели до того, що мерія втратила правильний курс, і її «корабель» міцно сів на мілину. Яких наслідків такої роботи слід чекати у новому році — не важко здогадатись.

 

Юрій Мирутенко,

Малинські новини.