«Білборд» малинського пенсіонера

Допекло! Усе допекло: ціни, політики, можновладці, безпорядки, безвідповідальність, брехня... Допекло усе. І усіх.

 

Один із малинських пенсіонерів у знак протесту проти всього цього безладу виготовив власний, як каже, «білборд», який ви бачите на знімку: мітла, рогач, каміння, а головне... — табличка з написом «Для Верховної Ради».

 

— Знаєте, — прокоментував чоловік свій задум, — днями по телевізору побачив, як один із народних депутатів, великий борець за справедливість, під'їхав ледь не до дверей Верховної Ради на такій шикарній машині! Оце нехай би таким, як він, зробили пандус із такого ось каміння, щоб уже в'їжджали прямо у двері, у свої кабінети. Думав поставити вила, та дехто ще розцінить це як заклик до збройної боротьби, а так — рогач, яким жінки на селі воюють за свою правду: нікого не вб'єш, проте справедливості час шукати. Мітла? Як кажуть у народі, всіх ср...ю мітлою потрібно гнати, бо користі ні від кого. Ось такий маю власний «білборд». Головне, що витрати на нього мінімальні, не те, що наші відомі політики витрачають тільки на один білборд по 2000 доларів...

 

Перехожі з цікавістю зупиняються біля подвір'я пенсіонера. Кому — смішно, хто схвально киває головою, дехто навіть фотографує цю «композицію». Подейкують, хтось навіть збирається запустити це фото в Інтернет. Хоча поки що його там не бачили.

 

Дехто запитує чоловіка: «А що це значить?» «А ви як думаєте?» — запитанням на запитання відповідає той. І кожен коментує по-своєму.

 

Спробували й ми це фото показати декільком малинчанам. В одних воно асоціюється з тим, що потрібно змести до купи сміття, прикидати його камінням, а зверху поставити рогача, як символ перемоги над злом. Інші бачать у цьому заклик відправити політиків на більш корисні роботи — на кар'єри тягати каміння, підмітати наші вулиці, пекти хліб. От тоді, вважають, вони зрозуміють, що треба робити для народу, для своєї зем

 

лі, для держави. Інші навпаки — у цьому знакові вбачають солідарність людей праці, які повинні прийти на зміну тим, хто сидить нині у парламенті.

 

Один молодий хлопчина, довгенько роздивляючись фото, вирішив, що автор «білборду», мабуть, вважав, що з такого каміння потрібно зробити огорожу навколо Верховної Ради, залишити депутатам віника — як натяк на те, що їм краще зайнятися посильною фізичною роботою, а рогачем підперти ворота, щоб, поки не виправляться, не сміли виходити до народу зі своїм пустослів'ям.

 

У автора ж цих рядків витвір малинського пенсіонера викликає асоціацією з кладовищем: похоронимо під камінням нинішню Верховну Раду, гарно все виметемо і поставимо на «братській могилі» таку табличку, а «бабську зброю» рогач біля неї — як знак даремного витрачання сил на «боротьбу» у парламенті за «світле майбутнє народу», яка, як і в сільських жіночок закінчувалась безрезультатно, тільки сварками.

 

Про народні фантазії можна розповідати ще багато. А які асоціації у вас викликає цей «білборд»?